KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16217204
*
nr 1621 7204
Harald Fredrikson
(1902-1973), Sverige
Oljemålning, "I Livets vår", monogramsignerad. Olja på duk, 54x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x74 cm
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 18:36:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 20:12:09
1
300 kr
19/5 23:09:53
2
350 kr
20/5 17:25:46
1
400 kr
20/5 18:06:56
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harald Fredrikson
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
Läs mer om Harald Fredrikson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald fredrikson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
*
Harald Fredrikson
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
Läs mer om Harald Fredrikson
nr 1621 7204
Harald Fredrikson
(1902-1973), Sverige
Oljemålning, "I Livets vår", monogramsignerad. Olja på duk, 54x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x74 cm
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/5 20:12:09 | 1 | 300 kr |
| 19/5 23:09:53 | 2 | 350 kr |
| 20/5 17:25:46 | 1 | 400 kr |
| 20/5 18:06:56 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harald Fredrikson
Harald Fredrikson, svensk mÃ¥lare född 1902, död 1973 .Läs mer om Harald Fredrikson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald fredrikson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14



